Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Drukuj PDF

Dnia 29 kwietnia 2022r. obchodziliśmy w naszej szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademia upamiętniająca ten dzień rozpoczęła się o 8:45 odśpiewaniem Hymnu Polski. Następnie Dyrektor Szkoły – p. Anna Jurek przywitała wszystkich obecnych na uroczystości. Na zaproszenie odpowiedział również Wójt Gminy Mędrzechów – p. Krzysztof Korzec.

Po krótkim powitaniu uczniowie naszej szkoły przedstawili poruszający montaż słowno-muzyczny pod kierunkiem p. E.Wolińskiej, p. M.Saletnik, p. M.Rachmaciej i p. L.Pysznej. Oprawę muzyczną przygotowali p. G.Piękosz i p. W.Król. O piękną dekorację zadbali: p. M.Tracz i p.G.Marszałek. W tym roku, temat utraty niepodległości i walki o niezawisłość narodu miał znaczący wydźwięk. Występ uczniów zakończony został piosenką „Moja i Twoja nadzieja”.W ten sposób chcemy wyrazić nasze symboliczne wsparcie dla wszystkich mieszkańców Ukrainy z przesłaniem, aby nigdy nie tracić nadziei na lepszy czas.

Na zakończenie uroczystości Pan Wójt wręczył nagrody naszym uczniom za zdobycie pierwszych trzech miejsc w Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” na szczeblu gminny:

I miejsce –Nikodem Marszalik

II miejsce – Szymon Szczepanek

III miejsce – Hubert Sztorc.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów. Życzymy również odpoczynku i słonecznej pogody w czasie zbliżającej się Majówki.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej Mędrzechowie

 

Rynek 440

33-221 Mędrzechów

woj. małopolskie

.

 

gimed99@gmail.com

 

(14) 643 71 23

(14) 643 76 43