Dzień tabliczki mnożenia

W pierwszy piątek października obchodziliśmy X światowy dzień tabliczki mnożenia. Akcja ta dla społeczności szkolnej stała się już tradycją. Jej celem jest propagowanie nauki matematyki w zabawowy i przyjemny sposób. Chcemy, aby uczniowie uświadomili sobie, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w codziennym życiu.

Tego dnia uczniowie i nauczyciele przystąpili do egzaminu z "tabliczkowej wiedzy", by uzyskać certyfikat lub naklejkę eksperta. Egzamin był przeprowadzany przez uczniów klas 7 i 8. Obchody X światowego dnia tabliczki mnożenia wzbudziły w uczestnikach wiele pozytywnych emocji, a wspólna zabawa zachęciła do dalszej nauki. Dziękujemy uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w organizację tego matematycznego święta i gratulujemy wszystkim Ekspertom Tabliczki Mnożenia!

Organizatorzy: mgr Dorota Wróbel i mgr Mirosław Warias.