Narodowe Czytanie 2020

Drukuj PDF

Wychodząc naprzeciw inicjatywie Pary Prezydenckiej uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w Narodowym Czytaniu ,,Balladyny ”Juliusza Słowackiego. Tegoroczne Narodowe Czytanie w naszej szkole było realizowane 4 września 2020 r. Uczniowie promując czytelnictwo czytali lekturę w swoich klasach. W jak najbezpieczniejszej formie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Na wstępie uczniowie wysłuchali tekstu listu Prezydenta skierowanego do uczestników akcji oraz obejrzeli krótkie filmy, w których Para Prezydencka czytała fragmenty ,, Balladyny” J. Słowackiego. Ponadto nauczyciele dokonali krótkiego wprowadzenia do czytanej lektury przez chętnych uczniów. Oprócz tradycyjnego czytania z książką w ręku, wykorzystana została nowa technologia, gdzie tekst dramatu był wyświetlany na tablicach multimedialnych, dzięki czemu był widoczny dla wszystkich uczestników.  

                                                                    

                                                                                                               

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej Mędrzechowie

 

Rynek 440

33-221 Mędrzechów

woj. małopolskie

.

 

gimed99@gmail.com

 

(14) 643 71 23

(14) 643 76 43