ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

„Bo koty są dobre na wszystko.

Na wszystko, co życie nam niesie.

Bo koty to czułość i bliskość.”

A. Klimek

10 tysięcy lat temu człowiek udomowił koty, ale dopiero od 2006 roku w Polsce w dniu 17 lutego obchodzone jest ich święto. Z tej okazji Biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniów kl. I – IV spotkanie czytelnicze. Dzieci z zainteresowaniem słuchały ciekawostek na temat kotów przedstawionych przez panią Dyrektor Szkoły – Annę Jurek. Poznały życie kotów oraz ich zachowań. Uczniowie wykonali prace plastyczną na powyższy temat, zostali zaproszeni do obejrzenia wystawy książek, w których głównym bohaterem był kot. Następnie prezentowali fragmenty książek z serii "Zaopiekuj się mną". Dzień ten stał się okazją do radosnego dzielenia się osobistymi przeżyciami o kotkach.