Ślubowanie pierwszoklasistów

„Drodzy Przyjaciele!”

Od 1 września tworzycie wraz z nami wielką szkolną rodzinę. Wiecie, że w rodzinie każdy obok praw ma także obowiązki, które powinien solidnie wypełniać. Naszym wspólnym obowiązkiem jest przede wszystkim pilna nauka. Do niej wdrożą Was nauczyciele i rodzice. My, starsi koledzy podamy Wam pomocną dłoń. Możecie zawsze zwracać się do nas ze wszystkimi trudnymi sprawami. Kolego, Koleżanko – pamiętajcie, jesteśmy Waszymi starszymi siostrami i braćmi, którzy służyć Wam będą pomocą, gdy szkolne życie okaże się trudne. Uśmiechnijcie się, bo w szkole jest radośnie. Życzymy Wam piątek i wzorowego zachowania na pierwszym szkolnym świadectwie”.

Tymi słowami 14 listopada 2019r. Emilia Nadolska, uczennica klasy III rozpoczęła uroczystość ślubowania Pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mędrzechowie. W uroczystości brali udział rodzice uczniów, wychowawczyni klasy I - Pani mgr Ewa Wolińska, Dyrektor Szkoły – Pani mgr Anna Jurek oraz Pani mgr Monika Tracz. Pierwszoklasiści przygotowani przez wychowawcę przedstawili montaż słowno-muzyczny, po którym nastąpiła najważniejsza część uroczystości – ślubowanie. Uczniowie wspólnie wypowiedzieli tekst przyrzeczenia:

„Ślubuję być dobrym Polakiem.

Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę.

Jak dla niej pracować, kiedy urosnę.

Będę starał się być dobrym kolegą.

Swym zachowaniem i nauką pragnę sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.”

W tym dniu również rodzice ślubowali uroczyście:

„Mam dziecko w szkole i będę się starać:

- zawsze mieć w pamięci, że moje dziecko jest unikalnym darem,

- słuchać uważnie, o czym mówi,

- pamiętać, że każdy uczy się na błędach,

- doceniać w dziecku to, co w nim najlepsze,

- przytulać je często – cieszyć się jego dzieciństwem.”

Następnie Pani Dyrektor pasowała każdego Pierwszoklasistę na ucznia naszej szkoły. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom. Aby umilić ten ważny dzień, rodzice przygotowali smaczny poczęstunek.

Życzymy naszym Pierwszoklasistom samych sukcesów, wymarzonych ocen, wartościowych przyjaźni, a ich rodzicom poczucia dumy z pociech i wytrwałości.