NIEPODLEGŁA

8 listopada 2019r. w szkole odbyła się uroczystość poświęcona 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem Pani Marioli Saletnik, Pani Martyny Misiaszek, Pana Grzegorza Marszałka i Pani Lili Pysznej przybliżyli historię odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zaprezentowali program artystyczny obejmujący recytację wierszy, śpiew pieśni i piosenek patriotycznych. Uczniowie podkreślili trud walki o wolność Ojczyzny podejmowany przez całe pokolenia Polaków, którym zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów. Dołączyliśmy również do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu”, w ramach której o godz. 11:11 odśpiewaliśmy wspólnie Hymn Polski.

Goszczący na uroczystości Wójt Gminy Mędrzechów – Pan Krzysztof Korzec zaprosił wszystkich obecnych na obchody Narodowego Święta, które odbędą się 11 listopada 2019r. Program uroczystości znajduje się na oficjalnej stronie Gminy Mędrzechów. Zachęcamy do licznego udziału w uroczystościach. Jest to okazja do wyrażenia wdzięczności naszym przodkom za to, że możemy dorastać w wolnym kraju.