Narodowe czytanie 2019

Dnia 06.09.2019r. w naszej szkole odbyło się kolejny już raz „Narodowe Czytanie”. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Sekretarz Gminy Pani Barbara Pobiegło, Dyrektor Publicznej Biblioteki w Mędrzechowie Pani Edyta Jurczyk oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Aneta Kolano. Wszyscy uczniowie, nauczyciele, zaproszeni goście oraz rodzice zebrali się na hali szkoły. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnui odczytaniem listu od Prezydenta Polski Pana Andrzeja Dudy. W czasie spotkania kolejno odczytywano fragmenty zaproponowanych lektur, przeplatając je piosenkami patriotycznymi. W tym roku były to następujące dzieła: Dobra pani – Elizy Orzeszkowej;Dym – Marii Konopnickiej; Katarynka – Bolesława Prusa; Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulza; Orka – Władysława Stanisława Reymonta; Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefana Żeromskiego; Sachem – Henryka Sienkiewicza; Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryka Rzewuskiego.

Program spotkania zwieńczony został wspólnym odśpiewaniem Roty.

Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor Anna Jurek, która podziękowała wszystkim zaangażowanym w przedsięwzięcie oraz odpowiedzialnym za jego zorganizowanie, przede wszystkim Pani Jolancie Kogut-Stachurai Pani Martynie Misiaszek.