spotkanie prewencyjne z funkcjonariuszami policji 2019

W trosce o bezpieczeństwo uczniów Szkoły Podstawowej w Mędrzechowie w dniu 04.09.2019 r. zorganizowano spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszami policji.

Dzielnicowy - Pan A. Warzecha przypomniał uczniom, jakie reguły bezpieczeństwa należy zachować w drodze do i ze szkoły oraz przypomniał uczniom zasady poruszania się na jezdni, także podczas jazdy rowerem. Podkreślił również, jak ważną rolę spełniają elementy odblaskowe.

Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z nieznajomymi. Ważnym tematem były również zagrożenia związane z nieumiejętnym korzystaniem z Internetu oraz portali społecznościowych i telefonów komórkowych. Funkcjonariusz omówił sposoby unikania niebezpiecznych sytuacji.

Serdecznie dziękujemy za wartościową i interesującą lekcję, z której uczniowie wynieśli wiele cennych informacji.