Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Dnia 02.09.2019 r. społeczność szkolna zebrała się na placu szkolnym, aby wspólnie wyruszyć do kościoła parafialnego, gdzie odbyła się msza św. inaugurująca nowy rok szkolny 2019/2020. Po mszy św. uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz Wójt Gminy Mędrzechów – Pan Krzysztof Korzec złożyli kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Wojen Światowych.

Następnie wszyscy udali się na plac szkolny, gdzie Pani Dyrektor mgr Anna Jurek powitała zaproszonych gości –Pana Wójta, Przewodniczącą Rady Rodziców – Panią Anetę Kolano, księdza proboszcza Stanisława Saładygę, rodziców, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych oraz uczniów. Pani Dyrektor powitała również nowego katechetę, ks. Tomasza Jamróza oraz najmłodszych uczniów klasy I. W czasie uroczystości głos zabrał Pan Wójt, który życzył wielu sukcesów zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Po tym wystąpieniu Pani Dyrektor podała informacje dotyczące wychowawców klas, przydziału sal oraz bieżących spraw.

Uroczystość uświetniły panie Helena Obara i Izabela Światłowska, które w ramach ogólnopolskiej akcji „Przerwany Marsz” spotkały się z uczniami naszej szkoły. W czasie spotkania opowiedziały nam o ciężkich latach okupacji, o głodzie i strachu, o ludziach, których nie udało się odnaleźć po wojnie. Ich przejmujące wspomnienia wywarły na nas ogromne wrażenie.

Poznając wrześniowe wspomnienia obu Pań zdajemy sobie sprawę, ile mamy szczęścia mogąc spokojnie spotkać się w nowym roku szkolnym 2019/2020.

Życzymy uczniom powodzenia w pogłębianiu wiedzy i zdobywaniu nowych umiejętności, a także sukcesów na każdym etapie edukacyjnym w nowym roku szkolnym!