Wycieczka do sandomierza

Dnia 3 czerwca uczniowie klas IV - VI pod opieką Pani Marioli Saletnik, Pana Grzegorza Piękosza, Pana Mirosława Wariasa oraz Pani Sabiny Curyło udali się na wycieczkę do Sandomierza.

Uczniowie mogli zwiedzić piękne zabytkowe miasto z X wieku. To królewskie miasto posiada wiele turystycznych atrakcji: przepiękną Starówkę, Bramę Opatowską oraz podziemną trasę turystyczną pod starym miastem, zwaną "Lochami Sandomierskimi", która zapewniła młodzieży dreszczyk emocji. Kolejnym punktem wycieczki była Rycerska Zbrojownia, gdzie można było przymierzyć zbroje rycerskie, suknie, wziąć do ręki miecz, kuszę czy halabardę.

Po gorącym posiłku wycieczkowicze mieli okazję wziąć udział w rejsie statkiem rzeką Wisłą.

Zmęczeni, pełni wrażeń uczniowie wrócili do Mędrzechowa. To był bardzo udany dzień!