Wielka przygoda z małą pszczołą

W którym miejscu u pszczoły znajdują się uszy? Gdzie pszczoła ma serce? Dlaczego pszczoła po użądleniu umiera? Co jest domem pszczół? Te i inne tajniki pszczelego życia zgłębiali uczniowie klas I - III podczas wyjazdu do pasieki Bartnik w Stróżach, który miał miejsce 8 maja 2019 r. Opiekunami wycieczki były: Pani Ewa Wolińska, Pani Renata Kołton, Pani Małgorzata Musiał oraz Pani Sabina Curyło.

Zwiedzanie rozpoczęto od ścieżki edukacyjnej, podczas której Pani przewodnik opowiedziała wiele ciekawostek na temat pszczół oraz pokazała historię, jak zmieniały się ule na przestrzeni lat i przyrządy do jego wytwarzania. Dzieci miały okazję zwiedzić również skansen pszelarski, a w nim różnorodne sprzęty pszczelarskie. Następnie w sali multimedialnej wysłuchały efektów dźwiękowych, charakterystycznych dla życia pszczelej rodziny.

Kolejnym punktem wyjazdu były warsztaty, podczas których dzieci same mogły wykonać świeczki z wosku pszczelego. Warsztaty te były połączone z degustacją miodów, którymi zostały polane pyszne pierniczki.

Następnie wycieczkowicze udali się na smaczny obiad, gdzie mogli trochę odpocząć.

Na koniec udano się do sklepu, aby zakupić różnorodne pamiątki pochodzenia pszczelego.

Był to bardzo owocny wyjazd, podczas którego uczniowie zdobyli niesamowitą wiedzę.