Warsztaty w Zalipiu

Dnia 04.04.2019 r. uczniowie młodszych klas pod opieką p. Małgorzaty Musiał, p. Renaty Kołton, p. Ewy Wolińskiej oraz p. Sabiny Curyło udali się do Zagrody Edukacyjnej u Państwa Trójniaków w Zalipiu. Wycieczkę rozpoczęły warsztaty wypiekania blachorzy od uprawy ziemi, zbioru, młócenia, mielenia zboża i wypieku z wykorzystaniem starych narzędzi i przedmiotów. Dzieci mogły same zarobić ciasto i uformować swoje wypieki, a następnie je skosztować przy ognisku i kiełbasce.

Drugą częścią wyjazdu było zwiedzanie Szopki Bożonarodzeniowej oraz izby regionalnej ze starymi maszynami i urządzeniami wykorzystywanymi dawniej na wsi do codziennej pracy.

Wiele emocji wzbudziły również ptaki hodowane w  celu ozdobnym, a były to gołębie, bażanty oraz kuropatwy.

Dzieci mogły również zakupić piękne pamiątki pomalowane w stylu zalipiańskim.

W drodze powrotnej zatrzymano się w Kościele w Zalipiu, gdzie można było podziwiać piękną architekturę i malunki zalipiańskie.

Po tych wszystkich atrakcjach, dzieci naładowane pozytywną energią wróciły do szkoły.

Dziękujemy gospodarzom za serdeczność i wspaniale spędzony czas.