Targi edukacyjne w krakowie

Dnia 22 marca 2019 r. uczniowie najstarszych klas Szkoły Podstawowej i oddziałów gimnazjalnych pod opieką p. mgr Anny Waś, p. mgr Sabiny Curyło i p. mgr Moniki Tracz wybrali się na wycieczkę do Krakowa, aby wziąć udział w Festiwalu Zawodów.

Uczestnictwo w tym wydarzeniu stało się dla uczniów okazją do poznania szerokiego wachlarza ofert edukacyjno-zawodowych zaprezentowanych przez szkoły branżowe, technika i przedsiębiorców z terenu Małopolski, a także określenia osobistych predyspozycji zawodowych.

Uczniowie mogli skorzystać z pomocy wykwalifikowanych doradców zawodowych, a także skonfrontować wiedzę o danym zawodzie z jego wymiarem praktycznym (uczniowie szkół ponadpodstawowych prezentowali w sposób praktyczny, na czym polega praca w danym zawodzie). Podopieczni naszej szkoły mogli skosztować potraw przyrządzonych przez uczniów szkół gastronomicznych, skorzystać z usług fryzjerskich bądź profesjonalnego makijażu i manicure. Szkoły ponadpodstawowe przygotowały również występy modowe i artystyczne, m.in. "W świecie piękna", występ artystyczny "Karaoke", "Pokaz samoobrony", "Wiele zawodów - jeden cel".

Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Biblioteki Jagiellońskiej. Dzięki uprzejmości jej pracowników młodzież mogła zapoznać się z historią powstania jednej z dwóch Bibliotek Narodowych w Polsce, zwiedziła czytelnię, obejrzała zbiór katalogów i wystawę rękopisów Wisławy Szymborskiej, zapoznała się z systemem obsługi czytelników oraz poznała informację o najdziwniejszych egzemplarzach, jakie trafiają do biblioteki. Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem wiedzy, jaką zdobyli.