profilaktyka tytoniowa oczami naszych uczniów

W naszej szkole w roku szkolnym 2018/2019 realizowana była III edycja programu edukacyjnego "Bieg po zdrowie". Udział w programie wzięli uczniowie klasy IV. Zajęcia odbywały się na lekcjach wychowania fizycznego w wymiarze ośmiu godzin. Uczniowie pracowali w grupach, gdzie wykazali się dużym zainteresowaniem.

Głównym celem programu było opóźnienie i zapobieganie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży oraz pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego. Istotnym celem realizowanej edukacji prozdrowotnej jest zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.

Na zakończenie projektu uczniowie wykonali prace, które zamieszczone są na wystawce.

Opiekunem projektu była Pani mgr Mariola Saletnik.

Dziękujemy za duże zaangażowanie zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.