bezpieczne wakacje

Dnia 18.06.2018 r. w Szkole Podstawowej w Mędrzechowie odbyło się spotkanie prewencyjne z funkcjonariuszem Policji - Panem st. sierż. Arkadiuszem Warzechą. Celem spotkania było przekazanie istotnych informacji na temat bezpieczeństwa podczas zbliżającego się odpoczynku wakacyjnego. Dzielnicowy ostrzegł dzieci i młodzież, jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w domu i poza nim. Przypomniał, jak należy poruszać się po drodze oraz jak bezpiecznie spędzać czas wolny przy akwenach wodnych i innych miejscach na swieżym powietrzu. Szczególną uwagę zwrócił na sposób zachowania się, gdy dziecko zostaje samo w domu i na zasadę "ograniczonego zaufania wobec obcych". Przypomniał także numery alarmowe, pod które należy dzwonić w razie zaistniałej sytuacji zagrażającej życiu, bądź zdrowiu.

Bardzo dziękujemy Panu Policjantowi za poświęcony nam czas oraz udzielenie tak cennych wskazówek. Jednocześnie życzymy Panu jak najmniej interwencji podczas wakacji!