Tropami dinozaurów...

Dnia 23.05.2018r. uczniowie klasy I, II, III oraz IVa wybrali się na wycieczkę do Bałtowa pod opieką p. Zofii Trzepacz, p. Renaty Kołton, p. Ewy Wolińskiej oraz p. Sabiny Curyło.

Niesamowita przygoda rozpoczęła się od zwiedzania Jura Parku. W prehistoryczny swiat wprowadzał dzieci pan przewodnik. Uczniowie mieli okazję zobaczyć modele dinozaurów - wszystkie naturalnej wielkości. Następnie udali sie do Muzeum Jurajskiego, w którym oglądali skamieniałości liliowców, jeżowców i koralowców oraz zęby i kręgi dinozaurów. Kolejnym punktem wycieczki było Prehistoryczne Oceanarium 3D, gdzie można było podziwiać wiele różnych gatunków np. rekiny, mozazaury, żółwie i rybę pancerną. Duże emocje wzbudziło spotkanie "oko w oko" z przerażającym rekinem.

Po krótkiej przerwie, przeznaczonej na obiad wybrano się do magicznego miejsca, którym była Sabatówka. W wiosce czarownic szukano odpowiedzi na pytanie: "Co dinozaury mają wspólnego z wiedźmami?".

Największy jednak entuzjazm wśród dzieci wzbudziło zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. Jadąc amerykańskim schoolbusem pomiędzy egzotycznymi zwierzętami, m.in. wielbłądami, lamami, strusiami, dzikami i danielami, dzieci podziwiały bałtowską panoramę. W drodze powrotnej zatrzymano się w Parku Miniatur.

Ostatnim etapem wycieczki był zakup pamiątek.

Z wycieczki wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

Więcej zdjęć w GALERII !