DO STOLICY !

Drukuj PDF

 

W ramach wyjazdu uczniowie mieli okazję podziwiać piękne wnętrza Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie.Spacerując po królewskich komnatach, zobaczyli dzieła sztuki upamiętniające zwycięstwa króla Jana III. Dowiedzieli się jak wyglądało życie codzienne szlachcica w dawnej Rzeczypospolitej oraz nieznane dotąd fakty z życia królewskiej rodziny.

W ramach warsztatów nasi uczniowie zaprezentowalitam swoje umiejętności reżyserskie i aktorskie. Uczniowie przebierali się w staropolskie stroje i przedstawiali krótkie scenki z życia Jana III Sobieskiego i jego rodziny.

Następnie o godzinie 11:45 uczestnicy wycieczki zostali oprowadzeni po wnętrzu Narodowego Stadionu. Podczas trasy „Poczuj się jak VIP” zobaczyli m.in. pomieszczenia strefy zawodniczej, wykorzystywane podczas meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz centrum medialne PGE Narodowego, które przeznaczone jest dla dziennikarzy. Zobaczyli również jak wyglądają przygotowania murawy do ważnych wydarzeń sportowych.

Wycieczkę zakończyła wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego. Przewodnicy starali się odtworzyć atmosferę powstańczej Warszawy, pokazać 63 dni walk przede wszystkim młodych ludzi, oraz życie codzienne ludności cywilnej.

 Więcej zdjęć w GALERII !

TUTAJ

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej Mędrzechowie

 

Rynek 440

33-221 Mędrzechów

woj. małopolskie

.

 

gimed99@gmail.com

 

(14) 643 71 23

(14) 643 76 43