Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Aktualności

Uwaga !!!

"ODBLASKOWY SZKOLNY AUTOBUS"

Dnia 24 października (czwartek) wszyscy uczniowie dojeżdżający autobusem szkolnym proszeni są o założenie w tym dniu kamizelek odblaskowych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi rodziców, opiekunów i kierowców na konieczność korzystania przez uczniów z elementów odblaskowych i promowanie idei ograniczającej zagrożenia w ruchu drogowym. Powyższa akcja jest częścią realizowanego w szkole konkursu "Odblaskowa szkoła".

Szkolny konkurs recytatorski 2019

17.10.2019 r. przeprowadzony został szkolny konkurs recytatorski zorganizowany przez bibliotekę szkolną pt. ,,Maria Konopnicka–Patron Szkoły Podstawowej w Mędrzechowie‘’. Do słownej rywalizacji przystąpiło 20 uczestników. Uczniowie prezentowali wybrane utwory w trzech kategoriach wiekowych klas I-IV, V-VI, VII-VIII. Do oceny recytacji i wyłonienia zwycięzców powołano Jury w składzie: Anna Jurek - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mędrzechowie, Anna Waś - nauczyciel języka polskiego, Małgorzata Musiał - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.
Wyniki konkursu są następujące:
W kategorii wiekowej klas I- IV nagrodę otrzymała Emilia Nadolska klasa III.
W kategorii wiekowej klas V-VI nagrodę otrzymała Sandra Bielaszka klasa VIa.
W kategorii wiekowej klas VII- VIII nagrodę otrzymał Piotr Jurczyk klasa VII.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

GRATULUJEMY !

Próbna ewakuacja 2019

Dnia 16 października 2019 r. odbyła się próbna ewakuacja uczniów naszej szkoły we współpracy z Państwową Strażą Pożarną, OSP w Mędrzechowie i Urzędem Gminy.

Ewakuacja przebiegła sprawnie. Opuściliśmy budynek w ciągu 1 minuty i 40 sekund.

Po zakończeniu ewakuacji Pan Jerzy Kaczówka przedstawił nam rodzaje zagrożeń i jak się zachować w przypadku ich wystąpienia. Następnie st. kpt. Daniel Misiaszek zwrócił uwagę na niebezpieczeństwo niesione przez tlenek węgla, potocznie zwany "czadem". Przekazał materiały szkoleniowe dla wychowawców klas.

ODBLASKOWA SZKOŁA

Nasza szkoła jest w trakcie realizacji zadań X edycji konkursu skierowanego do szkół podstawowych "Odblaskowa szkoła".

W miesiącu wrześniu uczniowie klas I-VIII przystąpili do szkolnego konkursu plastycznego "Bezpieczna droga do szkoły". Efekty ich pracy są widoczne na wielu gazetkach ściennych zarówno w klasach, jak i na szkolnym korytarzu. W konkursie udział wzięło 130 uczniów.

W dniu 11 października odbył się konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym skierowany do uczniów klas IV-VI. Do rozwiązania był test składający się z 25 pytań. Wyniki w/w konkursu zamieszczone są na gazetce szkolnej.

14 października uczniowie klasy III przygotowali krótki montaż słowno-muzyczny kierowany do seniorów oraz gości, promujący bezpieczeństwo pieszych, zachęcając jednocześnie do noszenia elementów odblaskowych.

Dziękujemy wszystkim za włączenie się w realizację wyżej wymienionych zadań oraz zachęcamy do udziału w nowych przedsięwzięciach.

dzień edukacji narodowej 2019

14 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: Wójt Gminy Mędrzechów - Pan Krzysztof Korzec, Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Aneta Kolano, Kierownik GZOSiP - Pani Anna Skowron z Panią Stanisławą Sochą, emerytowani Nauczyciele i Pracownicy Obsługi, czynni Nauczyciele i Pracownicy Obsługi, a także Rodzice. W części oficjalnej głos zabrała Pani Dyrektor - Anna Jurek składając życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie dzieci i młodzieży oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły. Ponieważ uroczystość ta zbiegła się z sukcesem w konkursie #OSEWyzwanie, toteż Pani Dyrektor wręczyła nagrodę uczennicy klasy VI - Alessi Kozickiej, której praca reprezentowała naszą szkołę.

W części artystycznej uczniowie klas: II, III, V oraz VIa i VIb pod kierunkiem Pani Małgorzaty Musiał, Pani Martyny Misiaszek, Pani Anny Waś, Pani Sabiny Curyło oraz Pana Grzegorza Piękosza śpiewem i wierszami wyrazili słowa podziękowania i uznania dla trudnej pracy pedagogów. Nie zabrakło także przedstawienia z humorem, które bawiło zgromadzonych.

Na zakończenie głos zabrali Pan Wójt oraz Pani Przewodnicząca Rady Rodziców składając życzenia czynnym oraz emerytowanym pracownikom szkoły.

Dzień Edukacji Narodowej

"Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci

- stara się zobaczyć ich dusze"

/B. Cage/

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
składam najserdeczniejsze podziękowania Nauczycielom oraz Pracownikom Obsługi

za zaangażowanie w pracę, którą każdego dnia z wysoką starannością wykonujecie.

Kształtowanie młodych umysłów i charakterów należy do najtrudniejszych,
ale jednocześnie najpiękniejszych i najbardziej zaszczytnych zadań.
Życzę Wam drodzy Nauczyciele wiary, cierpliwości,
niegasnącego zapału, a przede wszystkim
satysfakcji z pracy zawodowej oraz uznania
i szacunku ze strony wychowanków.

Dyrektor

Anna Jurek

bukiet1.jpg - 240.60 Kb

Mobilna pracownia dla Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mędrzechowie!

Więcej…

uroczyste obchody 80 - tej rocznicy wybuchu II wojny światowej

Więcej…

Akcja sprzątania świata 2019

Więcej…

Zaproszenie

Więcej…

Spotkanie z autorem - Panem Bogdanem Musiałem

Więcej…

Wybory do samorządu szkolnego na rok szkolny 2019/2020

Więcej…

Ogłoszenie

Więcej…

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej Mędrzechowie

 

Rynek 440

33-221 Mędrzechów

woj. małopolskie

.

 

gimed99@gmail.com

 

(14) 643 71 23

(14) 643 76 43