Drodzy Uczniowie!

Niech wspaniały czas ferii umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimy,

dostarczy niezapomnianych wrażeń i wspaniałych przeżyć.

Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, poznawajcie nowe miejsca i ludzi.

Jednocześnie prosimy, abyście pamiętali o bezpieczeństwie swoim

oraz towarzyszących Wam osób i nie podejmowali działań zagrażającym życiu lub zdrowiu.

Nabierzcie sił i motywacji do dalszej nauki w nowym semestrze!

Dyrekcja, Nauczyciele

oraz Pracownicy Szkoły Podstawowej w Mędrzechowie

W trosce o bezpieczeństwo uczniów Szkoły Podstawowej w Mędrzechowie podczas zbliżających się ferii zimowych, w dniu 09.01.2019 r. zorganizowano spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszami policji.

Panowie przypomnieli uczniom, jakie  zagrożenia czyhają na nich, a także szczegółowo omówili zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Szczególnie przestrzegli przed ślizganiem się na skutych lodem stawach i jeziorach. Uczniowie otrzymali wskazówki, jak bezpiecznie bawić się na śniegu, jak poruszać się na jezdni oraz jak zachowywać się w stosunku do nieznanych osób.

Na zakończenie dzieci dostały broszury, w których zawarte są informacje na temat bezpieczeństwa.

Serdecznie dziękujemy Panom Policjantom za udzielenie cennych informacji, które z pewnością pozwolą wszystkim uczniom w dobrym zdrowiu powrócić po feriach do szkoły.

View the embedded image gallery online at:

Dnia 06.01.2019 r. społeczność Gminy Mędrzechów zgromadziła się na hali sportowej w Mędrzechowie, aby wziąć udział w VII już kolędowaniu zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Mędrzechowie oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Mędrzechowie.

Tłumnie zgromadzonej publiczności zaprezentowały się dzieci i młodzież: z zespołu "uOwiesek" ze Szkoły Podstawowej w Mędrzechowie, z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Mędrzechowskiej, z Publicznego Przedszkola w Medrzechowie oraz z Publicznego Przedszkola w Grądach.

Swoje umiejętności wokalne prezentowali również członkowie Klubu Seniora.

Oprócz śpiewu, sala rozbrzmiewała także muzyką graną na instrumentach przez artystów pod kierunkiem Pana Andrzeja Komorowskiego.

Zgromadzeni mogli posłuchać tradycyjnych kolęd i pastorałek oraz najnowszych utworów.

To były wspaniałe, magiczne chwile, które z pewnością na długo pozostaną w sercach uczestników.

View the embedded image gallery online at:

Zespół "uOwiesek" oraz uczniowie z klasy II (śpiew) Szkoły Podstawowej wzięli udział w  XII  Dziecięcym i Młodzieżowym Festiwalu "Kolęda hej" w Szczucinie, który odbył się 5 stycznia 2019 r.W kategorii "zespoły" zdobył II miejsce, natomiast w kategorii soliści III miejsce wyśpiewała Roksana Kaczor. Na festiwalu zaprezentowały się również solistki: Zuzanna Szczepanek i Katarzyna Wójcik. Zespołowi akompaniowali na dzwonkach uczniowie z klasy V i VI.

Serdecznie Gratulujemy!!!

View the embedded image gallery online at:

Dzień 21.12.2018 r. był w naszej szkole dniem szczególnym, ponieważ obchodziliśmy wigilię szkolną. Był to czas spokoju, jedności, pojednania i integracji. O godz. 10.30 cała społeczność szkolna zebrała się na hali sportowej, aby w ciszy i skupieniu pochylić się nad istotą Narodzenia Pańskiego. Wspólnie z nami świętowali zaproszeni goście: Pani Sekretarz Gminy Mędrzechów - Barbara Pobiegło, Pani Przewodnicząca Rady Gminy - Barbara Brożek oraz Pan przewodniczący senior - Czesław Szarkowski.

Po złożeniu życzeń przez Panią Dyrektor - Marię Misterkę oraz po wspólnej modlitwie została odśpiewana kolęda ku pamięci zmarłej Oliwki Kudła. Następnie odbyły się uroczyste podziękowania za wieloletnią współpracę oraz wspieranie działań naszej szkoły ustępującemu przewodniczącemu Rady Gminy - Panu Czesławowi Szarkowskiemu.

W dalszej części uroczystości uczestniczyliśmy w pięknym programie artystycznym przygotowanym przez Panią Mariolę Saletnik, Panią Martynę Misiaszek, Panią Annę Waś oraz Panią Sabinę Curyło. Całość akademii umilały piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Po części artystycznej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas na wspólne łamanie opłatkiem.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym ten dzień stał się tak wyjątkowy.