Aktualności

Dnia 14.05.2019 r. w Bibliotece Publicznej w Mędrzechowie odbył się jubileuszowy - X Gminny Konkurs Recytatorski pod honorowym patronatem Wójta Gminy Mędrzechów - Pana Krzysztofa Korca. W konkursie udział wzięli uczniowie wszystkich szczebli edukacyjnych szkoły podstawowej.

Ponieważ konkurs był zatytuowany: "Co mi w duszy gra...", toteż repertuar artystów był bardzo różnorodny i ciekawy. Wszyscy występujący otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, które wręczała Pani Sekretarz Gminy - Barbara Pobiegło.

Oto lokaty naszych uczniów:

1. Kategoria klas I - III

I miejsce - Emilia Nadolska

III miejsce - Magdalena Chlastawa

Wyróżnienie - Zuzanna Szczepanek

2. Kategoria klas IV - VI

II miejsce - Nikodem Marszalik

Wyróżnienia - Elżbieta Rachmaciej, Angelika Rozkuszka

3. Kategoria klas VII - VIII

I miejsce - Jan Wytrwał

II miejsce - Sebastian Światłowski

III miejsce - Kinga Babiarz

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

View the embedded image gallery online at:

W którym miejscu u pszczoły znajdują się uszy? Gdzie pszczoła ma serce? Dlaczego pszczoła po użądleniu umiera? Co jest domem pszczół? Te i inne tajniki pszczelego życia zgłębiali uczniowie klas I - III podczas wyjazdu do pasieki Bartnik w Stróżach, który miał miejsce 8 maja 2019 r. Opiekunami wycieczki były: Pani Ewa Wolińska, Pani Renata Kołton, Pani Małgorzata Musiał oraz Pani Sabina Curyło.

Zwiedzanie rozpoczęto od ścieżki edukacyjnej, podczas której Pani przewodnik opowiedziała wiele ciekawostek na temat pszczół oraz pokazała historię, jak zmieniały się ule na przestrzeni lat oraz przyrządy do jego wytwarzania. Dzieci miały okazję zwiedzić również skansen pszelarski, a w nim różnorodne sprzęty pszczelarskie. Następnie w sali multimedialnej wysłuchały efektów dźwiękowych, charakterystycznych dla życia pszczelej rodziny.

Kolejnym punktem wyjazdu były warsztaty, podczas których dzieci same mogły wykonać świeczki z wosku pszczelego. Warsztaty te były połączone z degustacją miodów, którymi zostały polane pyszne pierniczki.

Następnie wycieczkowicze udali się na smaczny obiad, gdzie mogli trochę odpocząć.

Na koniec udano się do sklepu, aby zakupić różnorodne pamiątki pochodzenia pszczelego.

Był to bardzo owocny wyjazd, podczas którego uczniowie zdobyli niesamowitą wiedzę.

konkurs1.png - 118.19 Kb

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mędrzechowie licznie wzięli udział w III Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas czwartych, piątych i szóstych szkół podstawowych. Konkurs składał się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego oraz międzypowiatowego. Był doskonałą okazją do sprawdzenia swych umiejętności matematycznych, a także poszerzenia swojej wiedzy. Biorący w nim udział uczniowie wykazali się dużą wiedzą i godnie reprezentowali naszą szkołę.
W etapie szkolnym, który odbył się 26 listopada 2018 r., udział wzięło 23 uczniów naszej szkoły.
Do etapu rejonowego, który miał miejsce 05 lutego 2019 r., zakwalifikowało się czworo uczniów naszej szkoły: Maksymilian Sztorc i Bartosz Wójtowicz z klasy Va, Natalia Kolano z klasy Vb oraz Krzysztof Lekarczyk z klasy VI.
25 kwietnia 2019 r. odbył się etap międzypowiatowy, którego finalistą został Krzysztof Lekarczyk, uczeń klasy VI.

konkurs2.png - 173.32 Kb

Wszystkim uczestnikom, a szczególnie finaliście, serdecznie gratulujemy!

Dnia 30.04.2019 r. w naszej szkole odbyły się uroczystości upamiętniające Uchwalenie Konstytucji 3 maja oraz Święto Flagi.

W spotkaniu tym towarzyszyli nam zaproszeni goście: Pan Wójt - Krzysztof Korzec, Pani Przewodnicząca Rady Gminy - Barbara Brożek, Pan Czesław Szarkowski - były Przewodniczący Rady Gminy oraz Pani Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Mędrzechowie - Edyta Jurczyk.

Obchody rozpoczęły się od wystąpienia Pani Wicedyrektor - Jolanty Kogut - Stachury, która powitała zebraną społeczność. Następnie głos zabrały dzieci, dzięki którym wszyscy mogli owocnie przeżywać tę uroczystość. Nie zabrakło również tańca z flagą, która w sposób szczególny uświetniła występ.

Na koniec głos zabrał Pan Wójt, dziękując za zaproszenie oraz zachęcając do wzięcia udziału w uroczystościach 3-cio majowych.

View the embedded image gallery online at:

Dnia 29.04.2019 r.odbyło się spotkanie uczniów klas III - V z Panem dzielnicowym A. Warzechą. Tematem spotkania była Cyberprzemoc - zjawisko coraz częściej występujace wśród dzieci i młodzieży.

Pan Policjant przedstawił uczniom skalę zagrożenia w sieci, a także udzielił wskazówek, jak ustrzec się przed internetową przemocą.

Było to bardzo owocne spotkanie, za które serdecznie dziękujemy.

View the embedded image gallery online at:

Dnia 29.04.2019 r. o godz 8.55 odbędzie się spotkanie uczniów klas III - V z Panem dzielnicowym A. Warzechą. Tematem spotkania będzie CYBERPRZEMOC.

Serdecznie zapraszamy rodziców.