Aktualności

W naszej szkole w roku szkolnym 2018/2019 realizowana była III edycja programu edukacyjnego "Bieg po zdrowie". Udział w programie wzięli uczniowie klasy IV. Zajęcia odbywały się na lekcjach wychowania fizycznego w wymiarze ośmiu godzin. Uczniowie pracowali w grupach, gdzie wykazali się dużym zainteresowaniem.

Głównym celem programu było opóźnienie i zapobieganie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży oraz pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego. Istotnym celem realizowanej edukacji prozdrowotnej jest zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.

Na zakończenie projektu uczniowie wykonali prace, które zamieszczone są na wystawce.

Opiekunem projektu była Pani mgr Mariola Saletnik.

Dziękujemy za duże zaangażowanie zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.

View the embedded image gallery online at:

Dnia 12.03.2019 r. w naszej szkole odbyło się niecodzienne spotkanie z podróżnikiem, w którym uczestniczyli uczniowie wszystkich klas. Grupa "Trzask" przygotowała prezentację multimedialną, która zgłębiała zakamarki Indii. Uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych informacji dotyczących tego odległego kraju, poznali jego kulturę i codzienne życie mieszkańców. Mogli również założyć stroje, które obowiązują w Indiach.

To była fascynująca lekcja geografii, która spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród słuchaczy.

Szanowni Rodzice!

13 marca 2019 r. o godz. 15.15 odbędzie się spotkanie w sprawie rekrutacji uczniów klasy I

do Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mędrzechowie w roku szkolnym 2019/2020.

Po zebraniu odbędzie się spotkanie wywiadowcze kl. I - III.

Z kolei spotkanie z rodzicami uczniów klas IV - VIII oraz III gimnazjalnych odbędzie się

dn. 14.03.2019 r. o godz. 16.00.

Serdecznie zapraszamy.

W dniu 25.02.2019r. gościliśmy w naszej szkole Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej - Pana Roberta Panterę, który przedstawił uczniom klasy ósmej oraz klasom trzecim gimnazjalnym ofertę na rok szkolny 2019/2020.

Dziękujemy, za czas poświęcony naszym uczniom.

View the embedded image gallery online at:

W dniu 21.02.2019r. w Szkole Podstawowej w Mędrzechowie odbyło się spotkanie z Panem Łukaszem Pajdo - głównym specjalistą do spraw prewencji w Dąbrowie Tarnowskiej.

W ramach spotkania szczegółowo zostały omówione zagrożenia, jakie można spotkać w gospodarstwie rolnym.

Wizyta przedstawiciela Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego była powiązana z IX Ogólnopolskim Konkursem Plastycznym dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, dziecko obserwuje" pod honorowym patronatem  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pana Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

Celem konkursu jest promowanie wśród uczniow szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego.

Prace należy wykonać dowolną techniką w formacie A3, które będą ilustrować hasło konkursowe i złożyć do sekretariatu szkoły do 25 marca 2019 r. Na odwrocie należy je podpisać w następujący sposób: imię i nazwisko, klasa, pełna nazwa szkoły. Do pracy trzeba również wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny w sekretariacie.

Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie, a Panu Łukaszowi Pajdo serdecznie dziękujemy za przekazanie tak cennych informacji i wskazówek.