Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Szkoła Podstawowa w Mędrzechowie

"ODBLASKOWY SZKOLNY AUTOBUS"

Dnia 24 października (czwartek) wszyscy uczniowie dojeżdżający autobusem szkolnym proszeni są o założenie w tym dniu kamizelek odblaskowych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi rodziców, opiekunów i kierowców na konieczność korzystania przez uczniów z elementów odblaskowych i promowanie idei ograniczającej zagrożenia w ruchu drogowym. Powyższa akcja jest częścią realizowanego w szkole konkursu "Odblaskowa szkoła".

17.10.2019 r. przeprowadzony został szkolny konkurs recytatorski zorganizowany przez bibliotekę szkolną pt. ,,Maria Konopnicka–Patron Szkoły Podstawowej w Mędrzechowie‘’. Do słownej rywalizacji przystąpiło 20 uczestników. Uczniowie prezentowali wybrane utwory w trzech kategoriach wiekowych klas I-IV, V-VI, VII-VIII. Do oceny recytacji i wyłonienia zwycięzców powołano Jury w składzie: Anna Jurek - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mędrzechowie, Anna Waś - nauczyciel języka polskiego, Małgorzata Musiał - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.
Wyniki konkursu są następujące:
W kategorii wiekowej klas I- IV nagrodę otrzymała Emilia Nadolska klasa III.
W kategorii wiekowej klas V-VI nagrodę otrzymała Sandra Bielaszka klasa VIa.
W kategorii wiekowej klas VII- VIII nagrodę otrzymał Piotr Jurczyk klasa VII.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

GRATULUJEMY !

Dnia 16 października 2019 r. odbyła się próbna ewakuacja uczniów naszej szkoły we współpracy z Państwową Strażą Pożarną, OSP w Mędrzechowie i Urzędem Gminy.

Ewakuacja przebiegła sprawnie. Opuściliśmy budynek w ciągu 1 minuty i 40 sekund.

Po zakończeniu ewakuacji Pan Jerzy Kaczówka przedstawił nam rodzaje zagrożeń i jak się zachować w przypadku ich wystąpienia. Następnie st. kpt. Daniel Misiaszek zwrócił uwagę na niebezpieczeństwo niesione przez tlenek węgla, potocznie zwany "czadem". Przekazał materiały szkoleniowe dla wychowawców klas.

Nasza szkoła jest w trakcie realizacji zadań X edycji konkursu skierowanego do szkół podstawowych "Odblaskowa szkoła".

W miesiącu wrześniu uczniowie klas I-VIII przystąpili do szkolnego konkursu plastycznego "Bezpieczna droga do szkoły". Efekty ich pracy są widoczne na wielu gazetkach ściennych zarówno w klasach, jak i na szkolnym korytarzu. W konkursie udział wzięło 130 uczniów.

W dniu 11 października odbył się konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym skierowany do uczniów klas IV-VI. Do rozwiązania był test składający się z 25 pytań. Wyniki w/w konkursu zamieszczone są na gazetce szkolnej.

14 października uczniowie klasy III przygotowali krótki montaż słowno-muzyczny kierowany do seniorów oraz gości, promujący bezpieczeństwo pieszych, zachęcając jednocześnie do noszenia elementów odblaskowych.

Dziękujemy wszystkim za włączenie się w realizację wyżej wymienionych zadań oraz zachęcamy do udziału w nowych przedsięwzięciach.

14 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: Wójt Gminy Mędrzechów - Pan Krzysztof Korzec, Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Aneta Kolano, Kierownik GZOSiP - Pani Anna Skowron z Panią Stanisławą Sochą, emerytowani Nauczyciele i Pracownicy Obsługi, czynni Nauczyciele i Pracownicy Obsługi, a także Rodzice. W części oficjalnej głos zabrała Pani Dyrektor - Anna Jurek składając życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie dzieci i młodzieży oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły. Ponieważ uroczystość ta zbiegła się z sukcesem w konkursie #OSEWyzwanie, toteż Pani Dyrektor wręczyła nagrodę uczennicy klasy VI - Alessi Kozickiej, której praca reprezentowała naszą szkołę.

W części artystycznej uczniowie klas: II, III, V oraz VIa i VIb pod kierunkiem Pani Małgorzaty Musiał, Pani Martyny Misiaszek, Pani Anny Waś, Pani Sabiny Curyło oraz Pana Grzegorza Piękosza śpiewem i wierszami wyrazili słowa podziękowania i uznania dla trudnej pracy pedagogów. Nie zabrakło także przedstawienia z humorem, które bawiło zgromadzonych.

Na zakończenie głos zabrali Pan Wójt oraz Pani Przewodnicząca Rady Rodziców składając życzenia czynnym oraz emerytowanym pracownikom szkoły.

"Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci

- stara się zobaczyć ich dusze"

/B. Cage/

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
składam najserdeczniejsze podziękowania Nauczycielom oraz Pracownikom Obsługi

za zaangażowanie w pracę, którą każdego dnia z wysoką starannością wykonujecie.

Kształtowanie młodych umysłów i charakterów należy do najtrudniejszych,
ale jednocześnie najpiękniejszych i najbardziej zaszczytnych zadań.
Życzę Wam drodzy Nauczyciele wiary, cierpliwości,
niegasnącego zapału, a przede wszystkim
satysfakcji z pracy zawodowej oraz uznania
i szacunku ze strony wychowanków.

Anna Jurek

bukiet1.jpg - 240.60 Kb